NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Domek letniskowy ERH. Styl oraz komfort w każdym metrze kwadratowym

2017-04-11 16:05:26

Jeżeli zastanawiasz się, jakie miejsce na mapie Polski wybrać, chętnie podpowiemy. Dla miłośników aktywnego odpoczynku polecamy Mazury – krainę tysiąca jezior. W tym rejonie Polski zarówno pasjonat wędkarstwa, sportów wodnych czy wycieczek rowerowych znajdzie coś dla siebie. Dla osób, które preferują ciszę i spokój polecamy Bieszczady – najmniej zaludniony i najbardziej naturalny obszar w Polsce albo Podhale – z tradycyjnym, górskim klimatem. Niezależnie, jakie miejsce wybierzesz, ważne jest, aby domek letniskowy spełniał wszystkie Twoje oczekiwania pod względem wizualnym oraz praktycznym.

 

Domek letniskowy – wymagania prawne

Domek wakacyjny w znacznym stopniu różni się od tradycyjnego, nie tylko pod względem wyglądu oraz wielkości, ale również w kwestii uwarunkowań prawnych, które są mniej restrykcyjne niż dla budowy całorocznego domu. Domy letniskowe można budować bez pozwolenia na budowę, jeżeli powierzchnia nie przekracza 35 mkw., a także nie muszą mieć zapewnionej możliwości przyłączenia uzbrojenia działki do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej albo ciepłowniczej.

 

Domek wakacyjny – wybierz model dla siebie!

Marka EcoReadyHouse przygotowała specjalną ofertę domków wakacyjnych – Guest House, Tine House oraz Water House.

 Guest House to domek letniskowy dostępny w dwóch wielkościach: 25 mkw. albo 35 mkw.

Wnętrze w standardowym układzie składa się z pokoju z aneksem kuchennym, łazienki oraz jadalni, z której można dodatkowo wydzielić mini-sypialnię. Budynek ma 3 m wysokości z dachem jednospadowym o nachyleniu 2°.

Układ wnętrza oraz wyposażenie (specyfikację) domku można dostosować do preferencji i potrzeb klienta. Domek może być również wykonany „pod klucz”.      

Tiny House to druga propozycja domku letniskowego. Jest on zdecydowanie większy – 59 mkw. powierzchni zabudowy, czyli 51,3 mkw. powierzchni użytkowej. Charakteryzuje go estetyka, niezwykła trwałość oraz bardzo dobre wyposażenie.

Wnętrze domku zostało dostosowane do potrzeb różnorodnych klientów, dlatego jego podział dostępny jest w czterech aranżacjach. Dom ma 4 m wysokości z jednospadowym dachem o nachyleniu 5°, również jak w przypadku pierwszego domku, jest możliwość wykonania go „pod klucz”.

 


Dom (pływający) na wodzie – oryginalny pomysł na dom wakacyjny

Dom na wodzie to idealna propozycja dla osób, które lubią nietuzinkowe rozwiązania - daje on możliwość mieszkania w sercu natury. Na wodzie, nie oznacza, że dom stoi na palach. Nasza posiadłość dosłownie unosi się na wodzie dzięki pontonowej konstrukcji podstawy. Jego projekt jest przygotowywany wraz z klientem.

W Polsce dom na wodzie nie podlega pod wymogi dotyczące domów mieszkalnych, co za tym idzie nie należy rejestrować go, jako budynek mieszkalny tylko, jako obiekt pływający (jacht) – mówi Wojciech Pronobis - Country Director Poland marki EcoReadyHouse – Budowę powinniśmy zacząć od wyboru lokalizacji, aby uzgodnić z Urzędem Żeglugi Śródlądowej czy nasza lokalizacja jest odpowiednia oraz czy nie koliduje np. z trasami statków – dodaje.

Wszystkie domy budowane są w skandynawskim stylu – charakteryzuje je prostota bryły, duże przeszklenia, niezwykła przestrzeń oraz funkcjonalność wnętrza.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: